Blog

 • 28/07/2021 0 Komentarze
  Plexi, czyli szkło akrylowe - co to jest?

  Znamy to pod wieloma pojęciami, które funkcjonują w naszym języku. Choć zazwyczaj w każdym przypadku chodzi o ten sam produkt, to jednak używamy innych słów, by go określić. Plexi, bo o tym mowa, to nic innego jak płyty akrylowe o wysokim stopniu przezroczystości. Swoim wyglądem łudząco przypominają szkło, dlatego też bardzo często stosowane są jako jego zamiennik, a w dodatku określa się je tym mianem. Z jakiej przyczyny powstało więc tak wiele nazw tego samego produktu i do czego on rzeczywiście służy?

   

  Dowiedz się więcej
 • 28/07/2021 0 Komentarze
  Do czego można wykorzystać tworzywo Plexi?

  Obecnie plexi możemy spotkać niemal wszędzie. Mamy z nim do czynienia w domach, na ulicy, halach sportowych czy też w innego rodzaju obiektach np. biurach. Dzieje się tak ze względu na popularność tego tworzywa sztucznego oraz właściwości przez nie posiadane. Plexi jest bowiem płytą akrylową, często nazywaną też szkłem akrylowym, mającym w swym składzie polimetakrylan metylu. Dzięki obecności tego związku w produkcie jest on przezroczysty i bardzo plastyczny, co pozwala na poddawanie go dalszej obróbce. Co jeszcze sprawia, że płyty akrylowe są tak często wybierane przez konsumentów i do czego tak właściwie są one wykorzystywane?

   

  Dowiedz się więcej
 • 27/04/2021 0 Komentarze
  Baner reklamowy- szybki i najprostszy sposób na reklamę zewnętrzną

  Wraz z rozwojem technologii rozwiązania stawały się coraz bardziej kreatywne, a co za tym idzie coraz bardziej kosztowne. Międzynarodowe firmy prowadziły działania marketingowe na najbardziej znanych budowlach świata. Wykorzystywały również samoloty i drony do promocji swojej marki. Inwestycje te z perspektywy czasu są może i zjawiskowe oraz widowiskowe, ale na dłuższą metę mało skuteczne. W marketingu chodzi przede wszystkim właśnie o skuteczność, a tę zapewniają banery reklamowe, które są obecne na rynku od przynajmniej kilkudziesięciu lat.

   

  Dowiedz się więcej
 • 14/04/2021 0 Komentarze
  Osłony z plexi w urzędach i placówkach użytku publicznego

  Pandemia koronawirusa pokazała nam, jak niewiele potrzeba do zachorowania i rozprzestrzeniania się niebezpiecznych patogenów, które mogą zagrażać życiu i zdrowiu. Przenoszone drogą kropelkową choroby są szczególnie groźne, gdyż niewiele potrzeba do momentu zarażenia. Największe ryzyko tego typu występuje zwłaszcza w miejscach publicznych, takich jak np. sklepy wielkopowierzchniowe oraz we wszelkiego rodzaju urzędach i placówkach użytku publicznego. Można w prosty i łatwy sposób ochronić się przed potencjalnym zagrożeniem. Pierwszą i jedną z najważniejszych barier powinny stanowić osłony z plexi.

   

  Dowiedz się więcej