Osłony z plexi w urzędach i placówkach użytku publicznego

Pandemia koronawirusa pokazała nam, jak niewiele potrzeba do zachorowania i rozprzestrzeniania się niebezpiecznych patogenów, które mogą zagrażać życiu i zdrowiu. Przenoszone drogą kropelkową choroby są szczególnie groźne, gdyż niewiele potrzeba do momentu zarażenia. Największe ryzyko tego typu występuje zwłaszcza w miejscach publicznych, takich jak np. sklepy wielkopowierzchniowe oraz we wszelkiego rodzaju urzędach i placówkach użytku publicznego. Można w prosty i łatwy sposób ochronić się przed potencjalnym zagrożeniem. Pierwszą i jedną z najważniejszych barier powinny stanowić osłony z plexi.

 

Czym charakteryzuje się osłona z plexi?

Ten konkretny rodzaj płyty akrylowej znany jest głównie ze względu na jego wykorzystanie w marketingu jako powierzchnie reklamowe. Plexi wyróżnia się na tle innych materiałów także z powodu swoich właściwości ekspozycyjnych oraz uniwersalności. Z tego względu korzysta się z niego tworząc m.in. przegrody czy bariery. W dodatku, w związku z jego odpornością na czynniki chemiczne, a także bardzo dużą przejrzystością, coraz częściej możemy spotkać osłony stworzone z Plexi w urzędach, a także innych placówkach użytku publicznego. Z jednej strony stanowią one nieprzepuszczalną barierę dla patogenów oraz chorób przenoszonych drogą kropelkową, z drugiej zaś nie ograniczają komfortu wykonywanych przez pracownika obowiązków.

 

Osłony z Plexi sprawdzą się nie tylko w czasie pandemii, ale przez cały rok

Każdy pracodawca chce, by jego podwładni byli zdrowi i mogli wykonywać swoje obowiązki bez żadnych przeszkód. Dotyczy to wszystkich firm bez wyjątku. Jednak zwłaszcza urzędy i placówki użytku publicznego są instytucjami, które nie mogą pozwolić sobie na przerwy w działaniu. Często zdarza się (w szczególności w sezonie grypowym), że większość pracowników idzie na L4 z powodu grypy lub przeziębienia, a zachorowania występują lawinowo z powodu przemieszczania się petentów, a także samych urzędników po placówkach. Można tego uniknąć, korzystając z płyt akrylowych, które będą stanowić świetne zabezpieczenie przed przenoszeniem się zarazków, zarówno dla pracowników mających kontakt z dużą ilością osób, jak i petentów, którzy mają do załatwienia sprawę w urzędzie. Wyprodukowane przez firmę PLEXI-AS osłony pozwalają uniknąć niepotrzebnego zagrożenia. Dzięki dużej wytrzymałości oraz łatwości w montażu można je umieścić więc w dowolnie wybranym przez siebie miejscu. Nasze produkty będą stanowić trwałą i skuteczną barierę na długie lata.

 

0
Feed

Zostaw komentarz